Fabryka Drutu Gliwice została właścicielem ocynkowni - październik 2014

 

 * Ocynkownia jest przeznaczona do cynkowania galwanicznego detali  w bębnach  obrotowych  z pasywacją białą  lub żółtą.     Składa się z dwóch linii wyposażonych w następujące elementy: - wanny procesowe- cynkownicze , do odtłuszczania , do płukania , do pasywacji- razem 29 szt. - wirówki - wózki galwaniczne do transportu bębnów - urządzenia towarzyszące i pomocnicze- prostowniki, odciągi , demiralizator, grzałki nawannowe . Linia jest przede wszystkim  dostosowana do cynkowania gwoździ , a w szczególności dla gwoździ do systemów dociepleń o bardzo dużej smukłości, oraz drobnych detali. Dzięki unikatowym rozwiązaniom technicznym linia gwarantuje wykonanie gwoździ z wymaganą grubością powłoki z zachowaniem ich prostości.

* Linia została zakupiona przez FDG w dniu 6.10.2014r. Posiada bieżące moce produkcyjne na poziomie  ok. 350 t / m- c przy pracy na 3 zmiany , 5 dni w tygodniu. Planowana wielkość produkcji wynosi ok. 3000-3500 t/rok. Linia zaspokoi całkowicie potrzeby własne FDG , a także pozwoli realizować usługi cynkowania na zewnątrz.

* Cynkowaniu poddawane będą głównie gwoździe, prognozujemy  je na poziomie ok. 80-90 % wielkości cynkowania  , zarówno jako produkty własne jak i usługowe . Innymi obrabianymi wyrobami będą śruby , wkręty i drobne detale .

* Przewidywana wielkość obróbki   wyrobów własnych FDG  przez cynkownię szacujemy na ok. 2200 t/rok  ocynkownia

granitinprodpokwandw